O nas

FPM to niezależne studio filmowe i dom produkcyjny zajmujący się kompleksową produkcją i postprodukcją obrazu wideo.
Zespół FPM tworzą profesjonaliści i pasjonaci filmu i sztuk wizualnych - producenci, reżyserzy, operatorzy, scenarzyści, copyrighterzy, animatorzy oraz graficy i fotografowie.
Specjalizujemy się w produkcji filmów wizerunkowych i spotów promocyjnych dla instytucji, firm i indywidualnych osób czołówek i animacji 2D/3D. Naszą pasją są autorskie filmy dokumentalne.
Historia
Flash Press Media (FPM) istnieje i działa nieprzerwanie od 1995 r. Głównym obszarem działalnością FPM do 2013 r. było prowadzenie agencji wizualnej typu "bank zdjęć, ujęć filmowych/ wideo i muzyki". W latach 90. XX w. wprowadziliśmy do Polski i wypromowaliśmy z sukcesem na polskim rynku kolekcje Getty Images, późniejszego światowego lidera w dystrybucji i produkcji gotowych materiałów wizualnych. Przez 17 lat reprezentowania kolekcji Getty w Polsce udzieliliśmy setek tysięcy licencji dotyczących wykorzystania w różnorodnych projektach reklamowych i wydawniczych łącznie prawie miliona fotografii, grafik, ujęć filmowych i utworów muzycznych - na rzecz tysięcy firm z Polski i zagranicy - agencji reklamowych, wydawnictw, studiów graficznych, domów produkcyjnych oraz klientów korporacyjnych z niemal wszystkich możliwych branż. Prowadzenie dużego banku zdjęć przez dwie dekady pozwoliło nam zdobyć ekspercką wiedzę w dziedzinie licencjonowania utworów wizualnych oraz wykorzystywania wizerunku znanych osób w projektach komercyjnych. Od czasu reorganizacji przeprowadzonej w 2013/14 r. podstawową działalnością FPM jest produkcja materiałów wideo na zlecenie oraz autorskich filmów dokumentalnych i programów, dla klientów polskich i zagranicznych.

Drugim segmentem naszej działalności i oferty pozostaje wciąż „bank zdjęć”, a w jego ramach - bardzo atrakcyjna oferta zdjęciowa.

Dlaczego FPM?

 • RZETELNOŚĆ I PROFESJONALIZM - nieprzerwanie od 1995 r.
 • WŁASNE ZAPLECZE SPRZĘTOWE - dzięki czemu możemy szybko przystąpić do realizacji większości zleceń / zdjęć filmowych (bez konieczności rezerwowania/ wypożyczania sprzętu filmowego w wypożyczalniach)
 • WŁASNE STUDIO MONTAŻOWE - proces postprodukcji przebiega szybko i sprawnie
 • NIE WYMAGAMY ZALICZEK - większość zleceń o wartości do kilkudziesięciu tysięcy zł
 • SZANUJEMY KAŻDY BUDŻET - specjalizujemy się w realizacji produkcji średniobudżetowych, ale chętnie podejmujemy się również realizacji ciekawych projektów o niższych budżetach
 • GWARANCJA SATYSFAKCJI - wyznajemy zasadę, że realizacja zamówienia powinna zawsze - i niezależnie od budżetu projektu- kończyć się ZADOWOLENIEM KLIENTA

Oferta

Niezależnie od rodzaju filmu, nad którym pracujemy i od wielkości powierzonego budżetu, każde zlecenie realizujemy z pasją i zaangażowaniem, a nasz Klient otrzymuje produkt wysokiej jakości.

  Nasza specjalizacja to:
 • spoty wizerunkowe i klipy promocyjne
 • filmy o tematyce muzycznej i artystycznej
 • czołówki programów tv
 • filmy dokumentalne o tematyce historycznej

Co robimy

Nasze doświadczenia i oferta są jednak znacznie szersze i obejmują następujące formy:
- spot reklamowy
- spot promocyjny
- film korporacyjny
- film wizerunkowy (wideo prezentacja, wideo-wizytówka etc.)
- animacja 2D/3D
- klip edukacyjny i instruktażowy (produktowe, explanation video etc.)
- film dokumentalny oraz promocyjno-dokumentalny
- impresja filmowa
- klip muzyczny, wideoklip
- wywiad autorski
- event - relacja (relacja z imprezy, dokumentacja konferencji, targów, premiery itd.)
- reportaż
- sonda
- film animowany
- prezentacja multimedialna
- oprawa graficzna imprezy / wizualizacja
- rejestracja, montaż oraz transmisja (streaming) koncertu
- filmowanie z powietrza (filmowanie z drona oraz helikopteru)
- krótki film fabularny